Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny plus akumulator do pontonu 3m


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 14 wrzesień 2015 - 00:51

Ja po 100ha latam na 55lbs + zap marine 100Ah i mi prądu jeszcze nigdy nie zabrakło.

#22 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 wrzesień 2015 - 05:40

Pytanie odnośnie silnika do Kolibri 360D. Mam 2 akweny, gdzie jest strefa ciszy i nie mogę pływać na nich na mojej spalinie 5KM. Planuje nabyć jakiś silnik elektryczny. Akweny nie są duże, ok 30-40ha. Czy jest sens pakowania sie w 55lb, czy moze spokojnie wystarczy cos w granicach 40lb? Silnik głownie do przemieszczania sie po punktach na niedużych odległościach i do trolingu. Czy inwestować w silnik z maximizerem czy lepiej kupić zwykły i do tego aku np 120Ah?

Żbiku na 30-40ha to na wiosłach oblecisz, na takie jeziorko to 40-45lbs styknie bez problemu. Używamy z kolegą na 100ha, MK-36lbs i spokojnie wystarcza, chyba że wieją mocne wiatry i trzeba się ewakuować do brzegu to wówczas ma sens kupowanie 55/60 lbs - niby więcej mocy nigdy nie zaszkodzi,



#23 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 14:34

Pytanie, czy te 2 silniki różnią się od siebie czymś (za wyjątkiem kolorystyki i naklejek oczywiście)?

 

http://www.bronzemoo...g?itok=vA0UWuj5

 

http://www.mc-sklep....HO_30_Black.jpg

 

Planuję zakup 45lb wersji do mojego Kolibri 360D, wybor padł na Osapiana i zastanawiam się czy czymś się różnią te wersje, czy jakaś "nowsza" jest lepsza/gorsza niż "starsza" itp.

 

A może jakaś inna propozycja? Pływane będzie nim tylko na 2 akwenach ze strefą ciszy, nieduże 35-40ha zbiorniki, troling i przemieszczanie się po miejscówkach

 

Na silnik mam max 800zł brutto i tyle mogę wydać (nie wchodzą w grę używki, tylko nowe z fakturą).


Użytkownik Żbiku edytował ten post 21 wrzesień 2015 - 14:35


#24 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2158 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 22 wrzesień 2015 - 11:57

miałem czerwonego osapiana, i nie miałem z nim żadnych problemów przez te kilka lat używania, sprzedałem 30lbs i kupiłem tez Osapiana 40lbs z maksymizerem. Na małym zbiorniku nawet 30lbs wystarczy, ja na swoim 30 lbs pływałem po ponad 200ha i było ok, choć to nie wielkość zbiornika ma znaczenie a wiatr i masa tego na czym pływamy. Mniejsza moc ma plus taki, ze bierze mniej prądu i potencjalnie można albo mniejszy aku albo dłużej pływać. Moc silnika potrzebna do pływania pod wiatr i przy dużym obciążeniu.